Θύελλα Μοσχάτου - ΕΡΜΗΣ 2 - 4 04/11/2018

Γενικά

Δύο συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα ήταν υπεραρκετά για την ομάδα μας που επικράτησε με 4-2 εκτός έδρας της Θύελλας Μοσχάτου και μείωσε την απόστασή της από την κορυφή στους 3 βαθμούς.

Ο Ερμής βρέθηκε 2 φορές πίσω στο σκορ, αλλά και τις 2 η αντίδρασή του ήταν... ακαριαία!

Η Θύελλα προηγήθηκε με 1-0 στο 41’, για να ισοφαρίσει 1 λεπτό αργότερα ο Παύλος ΒΥΡΗΣ. Στο Β’ Ημίχρονο βρεθήκαμε και πάλι πίσω στο σκορ στο 52ο λεπτό, αλλά στο 54’ ο Γιώργος ΜΟΥΤΣΑ ισοφάρισε ξανά. Από το σημείο αυτό κι έπειτα η ομάδα μας κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και πέτυχε άλλα 2 τέρματα. Στο 62’ με τον Μανώλη ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗ και στο 90’ με τον Σταύρο ΚΙΤΣΙΟ που είχε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

ΕΡΜΗΣ: Δράμπαλης, Θεοδωρόπουλος, Αντωνίου(46’ Πέτσι), Αγγέλου, Δημόπουλος, Στασινάκης, Νταλάκος(46’ Καλαϊτζάκης), Λαζάκης, Βύρης(68’ Γιαννούσης), Κίτσιος, Μούτσας(75’ Καλαϊτζής).

Σταύρο να μας ζήσει το αγοράκι σας! | Αστέρας Νίκαιας - ΕΡΜΗΣ 2 - 3