Αστέρας Νίκαιας - ΕΡΜΗΣ 2 - 3 27/10/2018

Κύπελλο

Έστω και στο 91' ο Ερμής έκανε το χρέος του και πήρε τη νίκη-πρόκριση στους "8" του Κυπέλλου Πειραιά απέναντι στον πολύ μαχητικό Αστέρα Νίκαιας.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν την ομάδα μας και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Παύλος ΒΥΡΗΣ έφερε το ματς στα ίσια στο 22', ενώ ο Γιώργος ΜΟΥΤΣΑ είχε δοκάρι στο 32ο λεπτό. Έτσι οι ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια ισόπαλες 1-1.

Στο 5ο λεπτό του Β' Ημιχρόνου ήταν η σειρά της ομάδας μας να πετύχει ένα γρήγορο γκολ με τον Άγγελο ΠΕΤΣΙ, παίρνοντας το προβάδισμα με 1-2. Μάλιστα ο ΠΕΤΣΙ έχασε σπουδαί ευκαιρία 5 λεπτά αργότερα να "καθαρίσει" το παιχνίδι όταν σημάδεψε το δοκάρι. Έτσι ο Αστέρας στο 65ο λεπτό ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Τελικά το γκολ της λύτρωσης πέτυχε ο αρχηγός μας Σταύρος ΛΑΖΑΚΗΣ στο 91ο λεπτό στέλνοντας την ομάδα μας στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

ΕΡΜΗΣ: Παπακώστας, Θεοδωρόπουλος (87' Γιαννούσης), Αργεντίδης (73' Στακάι), Νταλάκος, Λαζάκης, Σταθινάκης, Βύρης (72' Τζανιδάκης), Γιαννακόπουλος, Πέτσι, Μούτσα, Δούβλης (69' Κίτσιος)

Θύελλα Μοσχάτου - ΕΡΜΗΣ 2 - 4 | Ο Πρόεδρος σε Τηλεοπτική Συνέντευξη