Χαραυγή - ΕΡΜΗΣ 2-1 13/10/2018

Πρωτάθλημα

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η ομάδα μας απέναντι στην ΑΕ Χαραυγής Αστέρα για τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος, καθώς παρά την προσπάθεια των παικτών μας, έλειψε το γκολ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 στο 27ο λεπτό. Η απάντηση του Ερμή ήταν άμεση και στο 29ο λεπτό ο Στάυρος ΚΙΤΣΙΟΣ με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε.

Δυστυχώς όμως στο 52ο λεπτό η Χαραυγή πέρασε και πάλι μπροστά στο σκορ. Από το σημείο αυτό και έπειτα ο Ερμής ανέλαβε την πλήρη πρωτοβουλία των κινήσεων στον αγωνιστικό χώρο, αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει τη μαζική άμυνα της Χαραυγής με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να ισοφαρίσει.

ΕΡΜΗΣ: Δράμπαλης, Γιαννούσης (78' Γιαννακόπουλος), Αντωνίου, Αγγέλου, Δημόπουλος (56' Νταλάκος), Λαζάκης, Βύρης (66' Πέτσι), Σταθινάκης, Καλαϊτζάκης, Κίτσιος, Τζανιδάκης

Ανακοίνωση του Προέδρου ΚΩΣΤΑ ΠΡΕΚΑ | ΕΡΜΗΣ - Αίας Σαλαμίνας 7 - 1