ΕΡΜΗΣ - Αίας Σαλαμίνας 7 - 1 08/10/2018

Πρωτάθλημα

Νέα εντυπωσιακή εμφάνιση για την ομάδα μας και νέα... 7άρα σε διάστημα μόλις 8 ημερών!

Ο Ερμής νίκησε άνετα τον Αίαντα Σαλαμίνας με 7-1 κάνοντας εκθαμβωτική εκκίνηση στο Πρωτάθλημα.

Μόλις στο 15ο λεπτό ο Γιάννης ΑΓΓΕΛΟΥ άνοιξε το σκορ πετυχαίνοντας το 1-0 και από το σημείο αυτό και έπειτα η ομάδα μας πήρε... φωτιά!

Στο 18' ο Σταύρος ΚΙΤΣΙΟΣ πέτυχε το 2-0. Στο 31ο λεπτό πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 3-0, για να γίνει 2 λεπτά αργότερα το 4-0 με τον Μανώλη Καλαϊτζάκη. Το 5-0 πριν ακόμα λήξει το Α' ημίχρονο πέτυχε και πάλι ο Στάυρος ΚΙΤΣΙΟΣ στο 44' ολοκληρώνοντας το προσωπικό του χατ-τρικ.

Στο Β' Ημίχρονο η ομάδα μας έριξε στροφές, αλλά παρ' όλα αυτά κατάφερε να σκοράρει 2 ακόμα φορές. Στο 68ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Άγγελος ΠΕΤΣΙ και στο 86' με τον ΔΟΥΒΛΗ.

Το μόνο που κατάφερε ο Αίας ήταν να μειώσει προσωρινά σε 6-1 στο 83ο λεπτό.

ΕΡΜΗΣ: Δράμπαλης, Γιαννούσης (45' Θεοδωρόπουλος), Αντωνίου, Αγγέλου, Δημόπουλος, Λαζάκης, Βύρης (58' Πέτσι), Σταθινάκης, Καλαϊτζάκης (45' Δούβλης), Κίτσιος (68' Νταλάκος), Τζανιδάκης

Χαραυγή - ΕΡΜΗΣ 2-1 | ΑΣΧ Ποσειδών - ΕΡΜΗΣ 1 - 7