ΕΡΜΗΣ - Παντζιτζιφιακός 3 - 1 12/03/2018

Πρωτάθλημα

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο Ερμής, αυτή τη φορά κόντρα στον Παντζιτζιφιακό με 3-1 για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α' Πειραιά.

Η ομάδα μας που ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα άνοιξε το σκορ στο 26o λεπτό με τον Παναγιώτη ΑΥΓΕΡΗ.

Στο Β' ημίχρονο οι παίκτες της ομάδας μας μπήκαν με διάθεση να καθαρίσουν το παιχνίδι, πράγμα που πέτυχαν με 2 γκολ του Χάρη ΣΑΜΙΟΥ σε διάστημα 5 λεπτών, ο οποίος αφού πρώτα είχε δοκάρι στο 49' στη συνέχεια σκόραρε στο 60ο και στο 65ο λεπτό ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Με αυτά τα τέρματα ο Χάρης ΣΑΜΙΟΣ έφτασε τα 22 στο Πρωτάθλημα, ενώ έχει πετύχει και 3 στη διοργάνωση του Κυπέλλου οδηγώντας την κούρσα των σκόρερς με διαφορά από τον 2ο.

Το μόνο που κατάφερε ο Παντζιτζιφιακός ήταν να μειώσει σε 3-1 στο 78'.

ΕΡΜΗΣ: Βαμβακίδης, Σταθινάκης, Αργεντίδης, Αγγέλου, Πέκος, Στακάι(69’ Χατζηκυριάκου), Τζανιδάκης (64’ Πέτσι), Μαυράκης, Σάμιος, Αυγέρης (53’ Γκοντόλια), Κίτσιος.

Καλές δουλειές! | ΑΣ Δραπετσώνας - ΕΡΜΗΣ 0 - 4