ΑΣ Δραπετσώνας - ΕΡΜΗΣ 0 - 4 05/03/2018

Πρωτάθλημα

Μετά από μια εξαιρετική εμφάνιση ο Ερμής κέρδισε νίκη και εντυπώσεις στο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον ΑΣ Δραπετσώνας επιστρέφοντας στις επιτυχίες.

Η ομάδα μας επέβαλλε το ρυθμό της από το 1ο κιόλας λεπτό και άνοιξε το σκορ μόλις στο 2' με σκόρερ τον Χάρη ΣΑΜΙΟ.

Ο Ερμής διατήρησε την απόδοση του σε υψηλό επίπεδο και ως επιστέγασμα των προσπαθειών των παικτών μας, στο 14' ήρθε ένα γκολ που αν σημειωνόταν σε επαγγελματική κατηγορία θα έκανε το... γύρο του κόσμου!

Ο Γιάννης ΑΓΓΕΛΟΥ σκόραρε με εκπληκτικό ανάποδο ψαλίδι πετυχαίνοντας ένα από τα ομορφότερα γκολ του πρωταθλήματος της Α' Πειραιά και όχι μόνο κάνοντας το 2-0 για την ομάδα μας.

Ο Αντώνης ΤΖΑΝΙΔΑΚΗΣ σκόραρε στο 32' πετυχαίνοντας το 3-0 σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το Α' ημίχρονο αποτυπώνοντας την υπεροχή της ομάδας μας στον αγωνιστικό χώρο.

Το τελικό 4-0 πέτυχε ο Χάρης ΣΑΜΙΟΣ στο 53ο λεπτό.

ΕΡΜΗΣ: Ασημέλης, Σταθινάκης, Μανωλιάς(64’ Αυγέρης), Αγγέλου, Φέκος, Λαζάκης(46’ Κίτσιος), Τζανιδάκης(63’ Πέτσι), Πολυχρονίδης, Σάμιος, Μαυράκης (63’ Στακάι), Γκοντόλια.

Καλές δουλειές! | ΕΡΜΗΣ - Αετός 1 - 3