Σαρωνικός - ΕΡΜΗΣ 0 - 4 27/11/2019

Κύπελλο

Με μια άκρως πειστική και επιβλητική εμφάνιση και σκορ 0-4 συνέχισε η ομάδα μας τις υποχρεώσεις της για το θεσμό του κυπέλλου Πειραιά. Με αντίπαλο τον ανταγωνιστικό Σαρωνικό η ομάδα μας που κατά διαστήματα έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο και έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Καλοφωνο που πέτυχε 4 γκολ κατάφερε να πάρει την πρόκριση στους 8 του θεσμού. Στο πρώτο ημίχρονο και στο 19o λεπτό ο Αντωνίου από τα αριστερά έβγαλε την σέντρα και ο Καλοφωνος με βολέ έκανε το 1-0. Στην συνέχεια και μετά από κόρνερ του Μετχατ ο Στακαι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Καλοφωνος έκανε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι πήρε μια άγρια μορφή και χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν. Όμως στο 76' και ύστερα στο 87' μετά από 2 ασίστ του Τζανιδακη ο Καλοφωνος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.
Για τον Έρμη Κορυδαλλού έπαιξαν οι εξης: Παπακώστας, Μικρούλης ( Μανωλακος), Αντωνίου, Στακαι, Καλιακουδας, Κολοβος, Τσαουρδας, Μετχατ (Λαγκαδιτης), Κιουκου(Τζανιδακης), Βυρης(Καραγιάννης), Καλοφωνος.
Συνέχεια για το πρωτάθλημα Κυριακή στις 3 η ώρα με αντίπαλο τον Φωστήρα εκτός έδρας. Όσον αφορά το κύπελλο η ομάδα μας θα περιμένει με κλήρωση να μάθει τον επόμενο αντίπαλο της.

Η διοίκηση του Έρμη Κορυδαλλού θέλει να ευχαριστήσει θερμά την αντίστοιχη του Σαρωνικού για την άψογη φιλοξενία της, όπως επίσης θέλει να ευχαριστήσει και τον κύριο Παναγιώτη Κουτσαβλη για την δική του ξεχωριστή προσφορά για το ταξίδι αυτό.

ΕΡΜΗΣ - Αγ. Ιερόθεος 1 - 2