ΕΡΜΗΣ - ΑΟ Καστέλλας 2-0 19/01/2019

Πρωτάθλημα

Την ανοδική του πορεία συνεχίζει ο Ερμής που πέτυχε ακόμα μια νίκη (6η συνεχόμενη) και σε συνδυασμό με την ήττα της Χαραυγής, πλησίασε σε απόσταση αναπνοής την 1η θέση.

Η ομάδα μας κέρδισε χωρίς να αντιμετωπίσει δυσκολίες την ΑΕ Καστέλλας με 2-0, χάρη σε 2 τέρματα που πέτυχε το χειμερινό μεταγραφικό απόκτημα Μπάμπης Κουβάτσος.

Ο Ερμής, που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπάμπη Κουβάτσου στο 21ο λεπτό. Το πέναλτι είχε κερδίσει ο ίδιο λίγο νωρίτερα όταν τσίμπησε την μπάλα από τον αντίπαλο στόπερ, που πάνω στη φάση τον ανέτρεψε.

Το 2-0 έγινε και πάλι από τον Κουβάτσο στο 44ο λεπτό καθώς βρέθηκε στη σωστή θέση μέσα στην περιοχή και εκμεταλλεύτηκε την ασίστ από τον Στακάι πλασάροντας σε κενή εστία.

Στο Β' ημίχρονο η ομάδα μας κράτησε την υπεροχή προσπαθώντας να μην σπαταλήσει πολλές δυνάμεις εν' όψει και του κρίσιμου Προημιτελικού Κυπέλλου με αντίπαλο τον Αμπελακιακό.

ΕΡΜΗΣ: Δράμπαλης, Θεοδωρόπουλος, Τζανιδάκης, Αγγέλου, Καλογερής (85' Γιαννακόπουλος), Νταλάκος, Κουβάτσος, Λαζάκης, Βύρης (65' Δούβλης), Στακάι (80' Θωμάς), Μούτσα (83' Υφαντής)

O Γιώργος ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ στον ΕΡΜΗ! | ΕΡΜΗΣ - Αμφιάλη 2 - 1