Αμπελακιακός - ΕΡΜΗΣ 2 - 1 20/12/2018

Κύπελλο

Ο Αμπελακιακός ήταν νικητής στο πρώτο παιχνίδι Κυπέλλου επικρατώντας δύσκολα του Ερμή με 2-1 σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο 15λεπτο.

Έτσι οι δυο ομάδες άφησαν ανοικτούς λογαριασμούς για τον επαναληπτικό του Κορυδαλλού.

Ο δυνατός αέρας και η παγωνιά που επικράτησαν δεν επέτρεψαν στις δυο ομάδες να παίξουν καλό ποδόσφαιρο

H ομάδα μας που αγωνίστηκε ψυχωμένα και δυνατά είχε δοκάρι στο 2’ με τον Σταύρο Κίτσιο.

Στο 74’ ο Δράμπαλης απέκρουσε σε τετ α τετ πλασέ αντίπαλου επιθετικού αλλά 2 λεπτά αργότερα ο ο Αμπελακιακός προηγήθηκε.

Λίγο αργότερα (79’) ο Ερμής ισοφάρισε με τον Σταύρο Κίτσιο που εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της αντίπαλης άμυνας.

Στο 82’ ο Αμπελακιακός σκόραρε παίρνοντας τη νίκη με σκορ που αφήνει όμως πολλά περιθώρια στην ομάδα μας για τον επαναληπτικό.

ΕΡΜΗΣ: Δράμπαλης, Γιαννούσης, Αντωνίου, Αγγέλου, Λαζάκης, Σταθινάκης, Δούβλης (63’ Τζανιδάκης), Στακάι, Βύρης (73’ Καλαϊτζάκης), Κίτσιος, Μούτσα (83’Νταλάκος)

Στον Ερμή ο Κουβάτσος | ΕΡΜΗΣ - ΑΕ Θύελλας/Αχιλλέα 2 - 0