ΕΡΜΗΣ - Ελλάς Ποντίων 1 - 1 20/10/2018

Πρωτάθλημα

Για 2ο συνεχόμενο ντέρμπι μετά από αυτό με τη Χαραυγή, η ομάδα μας ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο της, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν κατάφερε να φύγει με τους βαθμούς της νίκης.

Ερμής και Ελλάς Ποντίων αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Νεάπολης, μετά από ένα δυνατό παιχνίδι που αν "έπρεπε" να αναδείξει νικητή αυτός θα ήταν ο Ερμής, ο οποίος έχασε αρκετές ευκαιρίες να πετύχει περισσότερα τέρματα.

Πάραυτα η ομάδα που προηγήθηκε ήταν η Ελλάς Ποντίων στο 57ο λεπτό. Γρήγορα όμως ο Ερμής απάντησε και μόλις 3 λεπτά αργότερα ο Νίκος ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ με κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ που εκτέλεσε ο νεοαποκτηθείς ΜΟΥΤΣΑ, ισοφάρισε το παιχνίδι.

Ο ΜΟΥΤΣΑ εκτός από την ασίστ στο κόρνερ αποτέλεσε μαζί με τον Στάυρο ΚΙΤΣΙΟ κινητήριο μοχλό της επιθετικής λειτουργίας της ομάδας μας και θα μπορούσε να σκοράρει από την πρώτη του κιόλας εμφάνιση ή να σερβίρει κι άλλα γκολ. Παρ' όλο που ατό δε συνέβη έδειξε ότι θα βοηθήσει πολύ την ομάδα μας στην πορεία του Πρωταθλήματος.

ΕΡΜΗΣ: Δράμπαλης, Γιαννούσης (71' λ.τρ. Νταλάκος), Αντωνίου, Αγγέλου, Δημόπουλος, Σταθινάκης, Τζανιδάκης (63' Δούβλης), Λαζάκης, Καλαϊτζάκης (80' Στακάι), Κίτσιος, Μούτσα

Οι Ακαδημίες του ΕΡΜΗ! | Πήρε τον Γιώργο ΜΟΥΤΣΑ o EΡΜΗΣ!