Πανελευσινιακός - ΕΡΜΗΣ 1 - 2 25/08/2019

Γενικά

Θετική παρουσία για τον Ερμή Κορυδαλλου και στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας που έδωσε με αντίπαλο τον Πανελευσινακό στην Ελευσίνα σε ένα πολύ καλό γήπεδο με χόρτο.

Η ομάδα μας επικράτησε με σκορ 2-1 των γηπεδούχων οι οποίοι άνοιξαν το σκορ στο 60ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Κώστας ΝΤΑΛΑΚΟΣ στο 79' και το τελικό 1-2 να γίνει με αυτογκόλ έπειτα από προσπάθεια του Αντώνη ΤΖΑΝΙΔΑΚΗ στο 83'.

Για την ομάδα μας απέκρουσε πέναλτι ο Παπακώστας στο 47'.

Ο προπονητής μας Δημήτρης Καλύκας έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του.

ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (Α' Ημίχρονο): Μπότος, Μικρούλης, Αντωνίου, Καλιακούδας, Λαζάκης, Καραγιάννης, Σενάι, Σκόνδρας, Κιούκου, Βύρης, Βαρουξάκης.

ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (B' Ημίχρονο): Παπακώστας, Μελλής, Δούλος, Γιαννακόπουλος, Λαγκαδίτης, Στακάι, Νταλάκος, Σάμαρης, Τζανιδάκης, Καρατζάς

Επαιξαν ακόμη οι: Υφαντής, Νίσι, Τσαουρδάς, Μούκα, Κωνσταντόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Μετχάτ.

ΕΡΜΗΣ - Άνω Μερά 0 - 0 | Θετικά δείγματα στο πρώτο φιλικό