ΕΡΜΗΣ - ΑΕ Μοσχάτου 0 - 3 11/05/2019

Πρωτάθλημα

Σε έναν αγώνα απαλλαγμένο από σκοπιμότητες και άγχος οι Πρωταθλητές των 2 ομίλων της Α' Πειραιά προσέφεραν θέαμα στους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο Κερατσινίου για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση.

Η ομάδα του Μοσχάτου επικράτησε δίκαια με 3-0 του Ερμή, πετυχαίνοντας και τα 3 τέρματα στο Β' ημίχρονο και μάλιστα στο τελευταίο 30 λεπτό του αγώνα όταν φάνηκε πως η ομάδα μας ξέμεινε από δυνάμεις.

Είναι άλλωστε κοινώς αποδεκτό ότι οι αντίπαλοι μας έχουν μεγαλύτερο "βάθος"¨στο ρόστερ τους σε αντίθεση με την ομάδα μας που για να φτάσει στην κατάκτηση του Πρωταθλήματος και να συμμετάσχει και στον Τελικό του Κυπέλλου Πειραιά, χρειάστηκε να γίνει υπέρβαση και από τη διοίκηση και από το προπονητικό τιμ και από τους ποδοσφαιριστές μας που λογικό ήταν να ένιωθαν "πιο βαριά" τα πόδια τους.

Καλύτερος ποδοσφαιριστής της ομάδας μας ήταν ο Κώστας Δράμπαλης που πραγματοποίησε πολλές όμορφες και σωτήριες επεμβάσεις.

Ο Ερμής έχασε μια σπουδαία ευκαιρία στο 52ο λεπτό όταν από ωραία σέντρα που πραγματοποίησε ο Σταύρος Κίτσιος, ο Κώστας Νταλάκος έκανε την κεφαλιά αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

ΕΡΜΗΣ: Δράμπαλης, Σταθινάκης, Αντωνίου, Αγγέλου, Λαζάκης, Νταλάκος, Τζανιδάκης (81΄Μητρόπουλος), Στακάι (70’ Καλαϊτζάκης), Βύρης, Μούτσα (89’ Γιαννακόπουλος), Κίτσιος(87' Κουβάτσος)

Φιλοξένησε παιδιά του Erasmus η Ακαδημία μας! | AO Kαστέλλας - ΕΡΜΗΣ 1 - 1