Αστέρια Δραπετσώνας - ΕΡΜΗΣ 1 - 1 05/02/2018

Πρωτάθλημα

Με το μυαλό στον επαναληπτικό του Κυπέλλου την προσεχή Τετάρτη αγωνίστηκαν οι παίκτες της ομάδας μας με αποτέλεσμα να έχουν απροσδόκητη απώλεια βαθμών στη Δραπετσώνα στον αγώνα απέναντι στα Αστέρια.

Ο Ερμής αν και προηγήθηκε στο σκορ στο 52ο λεπτό με τον Αντώνη ΤΖΑΝΙΔΑΚΗ, δεν κατόρθωσε να διατηρήσει το προβάδισμά του για πολύ καθώς τα Αστέρια απάντησαν μόλις 3 λεπτά αργότερα φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια.

Από το σημείο αυτό και έπειτα οι παίκτες μας αν και προσπάθησαν δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη και αρκέστηκαν στο 1-1 και το βαθμό της ισοπαλίας.

Πλέον όλοι στην ομάδα στρέφουν την προσοχή τους στο 100% στο επερχόμενο παιχνίδι Κυπέλλου με τον Καραβά όπου θα κάνουν τα πάντα για την πολυπόθητη πρόκριση.

ΕΡΜΗΣ: Ασημέλης, Αγγέλου (70' Σιδηρόπουλος), Μανωλιάς, Λαζάκης, Φέκος (84' Γιαννακόπουλος), Σταθνάκης, Τζανιδάκης (62' Αυγέρης), Γκουμαλάτσος (62' Γκοντόλια), Σάμιος, Λεβέντης, Κίτσιος

Βράβευση της Ακαδημίας μας | ΕΡΜΗΣ - Δόξα Πειραιά 2 - 0