Πάρτι της ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ του ΕΡΜΗ! 04/06/2019

Ακαδημίες

Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ του ΕΡΜΗ γιορτάζει!

Γιορτάζει για την άνοδο της Ανδρικής Ομάδας για 1η φορά στην Ιστορία της στη Γ' Εθνική Κατηγορία!

Γιορτάζει για την Συμμετοχή ως Φιναλίστ στον Τελικό Κυπέλλου Πειραιά!

Γιορτάζει για τις Ακαδημίες της που χρόνο με το χρόνο τα μέλη τους πληθαίνουν, χαίρονται και μαθαίνουν το αγαπημένο τους άθλημα μαζί μας!

Γιορτάζει για τους Παλαίμαχους Ποδοσφαιριστές της ομάδας που έγραψαν ξεχωριστές σελίδες στην Ιστορία της ομάδας και συνεχίζουν να γράφουν, πρωταγω...

περισσότερα

Φιλοξένησε παιδιά του Erasmus η Ακαδημία μας! 12/05/2019

Ακαδημίες

Σε μια σημαντική κίνηση προχώρησε η Ακαδημία της ομάδας μας καθώς φιλοξένησε στις προπονήσεις της δύο παιδιά που βρίσκονται στη χώρα μας συμμετέχοντας στο Πρόγραμμα Erasmus.

Ο Renzo απ την Ολλανδία και ο Lukasz απ την Πολωνία προπονήθηκαν μαζί με τα παιδιά του Ερμή, τα οποία τους προσέφεραν χυμούς, γλυκά και αναμνηστικά του συλλόγου.

Έτσι οι φιλοξενούμενοι μας γνώρισαν τον τρόπο ανάπτυξης του αθλητισμού στη χώρα μας μέσω των Ακαδημιών του Ερμή.

Το ήθος και η συναδελφικότητα που δι...

περισσότερα

AO Kαστέλλας - ΕΡΜΗΣ 1 - 1 05/05/2019

Πρωτάθλημα

Με πολλές αλλαγές η ομάδα μας, με τρία δοκάρια 2 του Μπάμπη Κουβάτσου (62' και 81') και ένα του Γιώργου Μούτσα σε μια τριπλή ευκαιρία στο 62ο λεπτό από αυτές που δεν χάνονται.

Για την ιστορία το γκολ που δέχτηκε η ομάδα μας ήταν με πέναλτι στο 31ο λεπτό.

Αξιοσημείωτο είναι η σωρεία των ευκαιριών που χάθηκαν, έως ότου βρει δίκτυα ο συνήθης ύποπτος Σταύρος Κίτσιος, που ισοφάρισε στο 69ο λεπτό!!!!!!

Ευχαριστούμε όλο το κόσμο που μας συμπαραστάθηκε όλη τη χρόνια!!!

Εμείς... ΕΡΜΗΣ και...

περισσότερα

ΕΡΜΗΣ - ΑΕ Μοσχάτου 0 - 3 11/05/2019

Πρωτάθλημα

Σε έναν αγώνα απαλλαγμένο από σκοπιμότητες και άγχος οι Πρωταθλητές των 2 ομίλων της Α' Πειραιά προσέφεραν θέαμα στους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο Κερατσινίου για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση.

Η ομάδα του Μοσχάτου επικράτησε δίκαια με 3-0 του Ερμή, πετυχαίνοντας και τα 3 τέρματα στο Β' ημίχρονο και μάλιστα στο τελευταίο 30 λεπτό του αγώνα όταν φάνηκε πως η ομάδα μας ξέμεινε από δυνάμεις.

Είναι άλλωστε κοινώς αποδεκτό ότι οι αντίπαλοι μας έχουν μεγαλύτερο "βάθος"¨στο ρόστερ το...