Το αστέρι και τα αστεράκια του ΕΡΜΗ 16/05/2018

Γενικά

Τη σχολή Προπονητών κατηγορίας UEFA-Α θα παρακολουθήσει ο προπονητής των Ακαδημιών μας Γιώργος Κυρίος.

Η λειτουργία της Σχολής Προπονητών κατηγορίας UEFA-A (Β’ΦΑΣΗ) θα πραγματοποιηθεί στην ΚΑΤΕΡΙΝΗ από 14/5/2018 έως 25/5/2018 με τη συνεργασία της Ε.Π.Ο. και της Ε.Π.Σ ΠΙΕΡΙΑΣ.

Τη σχολή θα παρακολουθήσουν 41 προπονητές, μεταξύ αυτών και οι Πειραιώτες Κυρίος Γεώργιος, Πουρσανίδης Ηλίας και Σπέρτος Βασίλειος.

Το ταξίδι μας σε Βοιωτία & Εύβοια 03/05/2018

Γενικά

Ακόμη μια όμορφη μέρα για τη μεγάλη οικογένεια του Ερμή μας!
Γονείς,φίλοι,προπονητές,διοίκηση,παιδιά. Τα παιδιά μας !!!
Όλοι μαζί μια τεράστια παρέα !
Παίξαμε,διασκεδάσαμε,χαρήκαμε,ιδρώσαμε τη φανέλα...ξεφύγαμε !
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους μικρούς και μεγάλους !
Ευχαριστούμε ιδιαίτερα για τη φιλοξενία τον καλό φίλο Νίκο Παπαιωάννου και όλους τους συνεργάτες του στο Active park, καθώς και όλα τα παιδιά της Ακαδημίας του Ατρόμητου Σχηματαρίου και τους περιμένουμε στον Κορυδαλλό !

Συνεχί...

περισσότερα

Σε Βοιωτία & Εύβοια παίζει ο ΕΡΜΗΣ! 20/04/2018

Γενικά

Με τον καλύτερο τρόπο κλείνει την επιτυχημένη φετινή αγωνιστική χρονιά ο ΕΡΜΗΣ παίζοντας μπάλα και διασκεδάζοντας ταυτόχρονα.

Μετατρέπει την τελευταία αγωνιστική στην A' Πειραιά σε ημέρα γιορτής για όλα τα μέλη της μεγάλης οικογένειας του. Γιατί το ποδόσφαιρο είναι γιορτή.

Πιo συγκεκριμένα για την Κυριακή 29 Απριλίου λόγω ρεπό (αγώνας με Οδηγήτρια) η διοίκηση αποφάσισε και διοργανώνει εκδρομή για ποδόσφαιρο και αναψυχή , στο Σχηματάρι και τη Χαλκίδα, στην οποία θα συμμετέχουν όλοι οι αθ...

περισσότερα

ΕΡΜΗΣ - Μαύρος Αετός Ολυμπιάδα 2 - 2 23/04/2018

Πρωτάθλημα

Με ισοπαλία ολοκλήρωσε τις επίσημες υποχρεώσεις της η ομάδα μας στη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Από το 28ο λεπτό ο Ερμής αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο καθώς αποβλήθηκε ο τερματοφύλακάς μας Γιώργος ΚΟΜΠΟΡΟΖΟΣ καθώς ανέτρεψε αντίπαλο εκτός περιοχής.

Ο Μαύρος Αετός προηγήθηκε στο 56ο λεπτό αλλά ο Σταύρος ΚΙΤΣΙΟΣ ισοφάρισε στο 70'.
Η ομάδα μας βρέθηκε και πάλι πίσω στο σκορ στο 88' αλλά στο 93ο λεπτό ο Χάρης ΣΑΜΙΟΣ ισοφάρισε ξανά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που είχε κερδίσει ο Δημήτρης ΓΙΑ...

περισσότερα

ΑΕ Αίγνιας - ΕΡΜΗΣ 0 - 5 16/04/2018

Πρωτάθλημα

Ο Χαράλαμπος ΣΑΜΙΟΣ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του Ερμή στο θριαμβευτικό 0-5 επί της Αίγινας.

Ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος σημείωσε τα τέσσερα από τα πέντε γκολ της ομάδα μας στον αγώνα (13’, 21’, 41’ και 70’). Το άλλο γκολ πέτυχε ο Παναγιώτης ΑΥΓΕΡΗΣ στο 69ο λεπτό.

ΕΡΜΗΣ : Κομπορόζος, Σταθινάκης(71’ Αγγέλου), Αργεντίδης, Φέκος(46’ Μανωλιάς) Μαυράκης(46’ Στακάι) Γκουμαλάτσος(46’ Γκοντόλια), Κοντός, Γιαννακόπουλος, Σάμιος, Αυγέρης, Κίτσιος.