ΑΣ Ποντίων - ΕΡΜΗΣ 0 - 2 10/12/2018

Πρωτάθλημα

Συνεχίζοντας την ανοδική του πορεία ο Ερμής πέρασε νικηφόρα από την Δραπετσώνα επικρατώντας του ΑΣ Ποντίων με 0-2.

Στο Α’ ημίχρονο η ομάδα μας είχε την πρωτοβουλία και με την τριάδα ΔΟΥΒΛΗΣ, ΚΙΤΣΙΟΥ και ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗ, κυκλοφορούσε την μπάλα σωστά δημιουργούσε επικίνδυνες καταστάσεις αλλά έχασε τις ευκαιρίες καθώς έλειπε η τελική προσπάθεια.

Στο Β' ημίχρονο η φάση που άλλαξε την ροή του αγώνα έγινε στο 58'. Ο Αγγέλου με μακρινή μπαλιά λίγο πίσω από τη σέντρα σημάδεψε τον Παύλο ΒΥΡΗ, του οπ...

περισσότερα

Ανακοίνωση Δ.Σ. Ερμής Ο.Φ. 08/12/2018

Γενικά

Σύσσωμη η οικογένεια του Ερμή Ο.Φ., Διοίκηση, ποδοσφαιριστές, τεχνικό επιτελείο, εκφράζουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια στον Τεχνικό Διευθυντή της ομάδας μας Δράγαζη Γρηγόρη για τον χαμό της αγαπημένης του μητέρας Βασιλικής.

ΕΡΜΗΣ - ΑΟ Κορυδαλλός 1 - 0 02/12/2018

Πρωτάθλημα

Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα η ομάδα μας, καθώς κατέβαλε τον μαχητικό ΑΟ Κορυδαλλό με 1-0.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Δούβλης στο 1ο λεπτό του Β' Ημιχρόνου.

Στο Α' ημίχρονο οι παίκτες μας έχασαν ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, ενώ στο Β' ημίχρονο είχαν και δοκάρι με τον Νταλάκο στο 62ο λεπτό.

ΕΡΜΗΣ: Δράμπαλης, Τζανιδάκης, Αντωνίου (80' Γιακουμάκης), Αγγέλου, Θεοδωρόπουλος, Σταθινάκης, Βύρης (46' Καλαϊτζάκης), Νταλάκος, Δούβλης (85' Στακάι), Κίτσιος, Μούτσα (89' ...

περισσότερα

Φιλικοί αγώνες Ερμής-Αστυπάλαια 07/12/2018

Ακαδημίες

Φιλικοί αγώνες μεταξύ Ερμή και Αστυπάλαιας, στο πλαίσιο των δράσεων που διοργάνωσε ο Δήμος Kορυδαλλού με τίτλο "Πολιτισμός και Αθλητισμός,
Δικαίωμα για όλα τα Παιδιά " με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα του Παιδιού.

Ίκαρος - ΕΡΜΗΣ 2 - 2 25/11/2018

Πρωτάθλημα

Μέχρι το 92ο λεπτό η ομάδα μας βρισκόταν αγκαλιά με μια σπουδαία νίκη, αλλά δυστυχώς στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης δέχτηκε την ισοφάριση.

Ο Ερμής προηγ΄θηκε 2 φορές. Ο Σταύρος ΚΙΤΣΙΟΣ έκανε το 0-1 στο 38’ και ο Νταλάκος στο 59’ με πέναλτι (ανατροπή του Κίτσιου).

Στο 39’ ο Παύλος ΒΥΡΗΣ δέχτηκε σκληρό μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχισθεί το παιχνίδι.