O O.Φ. Ερμής Κορυδαλλού ανακοινώνει την απόκτηση του μεσοεπιθετικού Ιωάννη Θεοδοσίου.

Ο Θεοδοσίου έχει αγωνιστεί σε Άγιαξ Ταύρου, Φωστήρα, Εθνικό, Ίκαρο Καλλιθέας και Αμπελακιακό.

O O.Φ. Ερμής Κορυδαλλού ανακοινώνει την απόκτηση του μέσου Ιωάννη Μεσσήνη.

Ο Μεσσήνης προέρχεται από τις Ακαδημίες της Α. Ε. Κ ενώ έχει αγωνιστεί σε ΑΠΌΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ, ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΉ, ΧΑΡΑΥΓΗ και ΜΑΡΚΟ.

ΑΕ Μοσχάτου - ΕΡΜΗΣ 0 - 0 15/01/2020

Κύπελλο

Ο Ερμής Κορυδαλλού πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση στην έδρα της ΑΕ Μοσχάτου και ήταν αυτός που πήρε το εισιτήριο για τους «4» του Κυπέλλου Πειραιά με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα της πρόκρισης. Έτσι με το 3-2 του 1ου αγώνα πέρασε στην επόμενη φάση και θα μπορούσε όμως κάλλιστα να πάρει τη νίκη που την άξιζε και στο 2ο παιχνίδι.

Η ομάδα μας απέδωσε πλήρως το πλάνο του προπονητή μας έπαιξε με έξυπνη τακτική αλλά και με πάθος καταφέρνοντας να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχ...

περισσότερα

Ο Βαγγέλης ΒΑΤΖΙΟΣ στον ΕΡΜΗ! 23/01/2020

Γενικά

O O.Φ. Ερμής Κορυδαλλού ανακοινώνει την απόκτηση του τερματοφύλακα Ευάγγελου Βάτζιου.

Ο Βάτζιος έχει αγωνιστεί σε Δόξα Άνοιξης, Πανιώνιο, ΑΕ Κηφησιάς, ΑΟ Γιάννης Παθιακάκης και ΑΟ Άνοιξης.

ΑΠΟ Κερατσίνι - ΕΡΜΗΣ 2 - 1 12/01/2020

Πρωτάθλημα

Μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη 2η του νίκη στο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής έχασε ο ΕΡΜΗΣ στην εκτός έδρας αναμέτρηση απέναντι στο Κερατσίνι.

Η ομάδα μας προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης με κεφαλιά του Καλόφωνου μετά από κόρνερ του Μέκι Ομάρ.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 39'.

Η ομάδα μας απώλεσε την πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 83ο λεπτό, όταν ο Μπιτσάνης δεν μπόρεσε να κάνει το 1-2 καθώς η προσπάθειά του σταμάτησε στο δοκάρι. Στην αμέσως επόμενη φάση το Κερατσίνι κέρδισε κόρνερ...