ΕΡΜΗΣ - ΑΟ Χαλκηδών 1 - 2 17/10/2021

Πρωτάθλημα

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η ομάδα μας απέναντι στη Χαλκηδόνα στον Κορυδαλλό.
Οι αντίπαλοι μας προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό για να ισοφαρίσει για τον Ερμή ο Καστρίτης στο 33ο λεπτό.

Το 2-1 για τη Χαλκηδόνα έγινε στο 55ο λεπτό. Ο Ερμής προσπάθησε να φτάσει εκ νέου στην ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφερε.

Ο επόμενος αγώνας απέναντι στον Ατρόμητο Κερατσινίου είναι μεγάλης σημασίας, καθώς η νίκη είναι επιτακτική για να έχει η ομάδα μας την καλύτερη δυνατή συνέχεια στο Πρωτάθλημα.

ΕΡΜΗΣ: Κομπορόζ...

περισσότερα

AE Σαρωνικός Αίγινας - ΕΡΜΗΣ 2 - 0 10/10/2021

Πρωτάθλημα

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στην Αίγινα καθώς ηττήθηκε με 2-0 από τον γηπεδούχο Σαρωνικό.

Ο Ερμής αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 20ο λεπτό, πάλεψε τον αγώνα και διεκδίκησε το βαθμό της ισοπαλίας μέχρι το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης οπότε και δέχθηκε το 2ο γκολ από τους γηπεδούχους.

ΕΡΜΗΣ: Κομπορόζος, Κυρίτσης, Αργεντίδης 80’ Πατσάνι), Στέφα, Θεοδωρόπουλος, Ζίου, Καστρίτης, Μπέγκα, Πέτσι, Μούτσα , Κιούκου (35’ Καράμπελας)

ΕΡΜΗΣ - ΑΕ Περάματος 1 - 1 02/10/2021

Γενικά

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ όμορφο ποδόσφαιρο ο Ερμής ήρθε ισόπαλος 1-1 με την φίλη και ιδιαίτερα ανταγωνιστική ομάδα της Ένωσης Περάματος.
Η ομάδα μας αγωνίστηκε απ' το 50' με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Γιαννακόπουλου και ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ, όχι μόνο κατάφερε να ισοφαρίσει, αλλά είχε ευκαιρίες να κάνει ακόμη και την ανατροπή!
Το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε ο Καστρίτης.
Για τον Ερμή που είχε και δύο δοκάρια αγωνίστηκαν οι:
Δημητροκάλης, Κυρίτσης, Σιδηρόπουλος (Πατσάνι), Στ...

περισσότερα

ΕΡΜΗΣ - Αετός 1-4 06/10/2021

Κύπελλο

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στον αγώνα Κυπέλλου απέναντι στον Αετό, καθώς γνώρισε την ήττα και τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του θεσμού.

Για την ομάδα μας που βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να μειώσει με υπέροχο σουτ ο Γιώργος Μούτσα στο 64ο λεπτό του αγώνα.

Πλέον η προσοχή όλων στρέφεται στο Πρωτάθλημα καθώς την Κυριακή ο Ερμής αγωνίζεται στην Αίγινα με αντίπαλο το Σαρωνικό.

ΕΡΜΗΣ: Δημητροκάλλης, Πατσάνι (60’ Στιβακτάκης), Κυρίτσης (72’ λ.τρ. Κοκκοκύρης), Στέφα, Αργεντίδης, Σαλάτα...